Nasze rozwiązania

Budowa instalacji fotowoltaicznej

Instalacja fotowoltaiczna to zespół urządzeń pozwalający na pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca. Podstawowym elementem składającym się na systemy fotowoltaiczne są panele słoneczne, które montowane są na dachach domów, budynkach firmowych czy użyteczności publicznej. Opłacalność instalacji fotowoltaicznej wynika nie tylko z niższych kosztów energii elektrycznej, ale także ekologii i ekonomicznych rozwiązań - systemy fotowoltaiczne są bezobsługowe, ich użytkowanie nie wiąże się z żadnymi nakładami finansowymi.

man-on-the-roof

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Ogniwa fotowoltaiczne, z których zbudowane są panele, ulegają pod wpływem promieniowania słonecznego tzw. efektowi fotowoltaicznemu. W efekcie powstaje prąd o stałym napięciu, który przekazywany jest do falownika. Falownik zamienia prąd stały na prąd o napięciu zmiennym, który odpowiada parametrom sieci energetycznej. Wytworzony w ten sposób prąd zużywany jest przez instalację elektryczną w budynku (w pierwszej kolejności). Niedobory prądu uzupełniane są z sieci publicznej. Zakład energetyczny zobligowany jest do odbioru nadwyżki prądu, jednak za magazynowanie potrąca 20% (dla instalacji do 10 kW) lub 30% energii (powyżej 10 kW). Instalacja fotowoltaiczna do optymalnego działania nie potrzebuje wysokiego nasłonecznienia. W pochmurne i deszczowe dni, panele fotowoltaiczne wykorzystują m.in. promieniowanie rozproszone.

man-on-the-roof

Korzyści z wdrożenia instalacji fotowoltaicznej

Fotowoltaika to własna energia elektryczna i niższe rachunki, zredukowane do opłat stałych. To co wyprodukujesz w dzień możesz zużyć w nocy i tak przez cały rok. Dlatego dobieramy instalację pod roczne zapotrzebowanie Twojego domu, ani mniej – ani więcej.

man-on-the-roof

Produkty

panels-fotovoltaic

Panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne służą do zamiany naturalnej energii, pochodzącej z promieni słonecznych, w czystą energię elektryczną. Proces ten możliwy jest, dzięki wykorzystaniu specyficznego złącza p-n (złącze przewodników o różnych typach przewodnictwa: dodatniego i ujemnego). W wyniku tego zjawiska dochodzi do wytworzenia różnicy potencjałów, która odpowiada za powstanie napięcia elektrycznego.<br /> <br /> Opieramy się na urządzeniach od liderów rynku, takich jak Jinko Solar, który od kilku lat jest największym światowym producentem modułów fotowoltaicznych.

panels-fotovoltaic

Falowniki (inwentery)

Falowniki są niezbędnym elementem systemów fotowoltaicznych. Odpowiadają one za przetworzenie prądu stałego w prąd przemienny. Oferujemy pełną gamę nowoczesnych falowników oraz rozwiązań wspierających działanie instalacji, w tym produkty takich marek jak: Huawei, Solar Edge, Fronius.<br /> <br /> Dodatkowo, urządzenie kontroluje procesy oraz zbiera statystyki z produkcji energii. Jednym z jego elementów jest układ śledzenia maksymalnego punktu pracy modułów - MPPT.

panels-fotovoltaic

Systemy montażowe

Konstrukcja na dachy skośne to jedno z najtańszych i najprostszych rozwiązań, a w efekcie jedno z najczęściej stosowanych. Istnieje możliwość montażu systemu zarówno na dachach pokrytych dachówką, jak i blachą dachową. Zastosowana w systemach montażowych stal nierdzewna i anodowane aluminium zapewniają wytrzymałość i stabilność konstrukcji. Wstępne przygotowanie komponentów umożliwia szybki montaż.<br /> <br /> <strong>Gwarancja na konstrukcję wynosi 10 lat, a na powłokę antykorozyjną - 25 lat.</strong>

Umów się z naszym doradcą na darmową wycenę

house

Glassee sp. z o.o.

ul. Zamknięta 10

30-554 Kraków

contact-image